9/11

11. září 2013 v 18:38 | Noël Almi |  Různé články
Dnes je 11. září 2013. Před dvanácti lety zemřelo 2 996 lidí.

Je obyčejné a všední úterní ráno. Kalendář značí 9. září 2001. Je minuta před osmou hodinou a boeing 767 právě dostane povolení ke startu. Do vzduchu se vznese let číslo 11 společnosti America Airlines.

Doteď nikdo netuší, jak nebezpečnou událost, která se zapíše do dějin, odstartovali. Nikoho ani nenapadne, že nevinné ráno se změní v pohřebiště téměř tří tisíc mrtvých.Právě tento osudný den byla unesena čtyři letadla a tři z nich trefila cíl.
Přesně v 08:46 naráží první z letadel (boeing 767) v rychlosti 790 kilometrů v hodině do severní věže World Trade Center. Od té doby situaci může sledovat celý svět a být i svědkem druhého zásahu o 16 minut později.
A v 9:37 otřásla další rána Pentagonem, sídlem Ministerstva obrany spojených států. Boeing 757 se všemi svými pasažéry už nenávratně leží v troskách.
Poslední letadlo čísla 93 nedorazilo k cíli Bílého domu. V polích v Pensylvánii po vzpouře cestujících se zřítilo a nikdo nepřežil. Můžeme mluvit o štěstí.


V 17:25 se sesunula k zemi budova WTC číslo 7. Celé Světové obchodí centrum je tedy zničeno požáry a troskami spadlých 'Dvojčat'. Na místech bývalého WTC vzniká Ground Zero.
10. května letošního roku byl dokončen mrakodrap One World Trade Center (dříve jako Freedom Tower). Stal se tak 3. nejvyšší budovou světa s počtem 541 metrů. (1776 stop-> odkaz na Den nezávislosti)
Nejvíce obětí padlo na účet WTC. 2 606.


Lidé zůstávali v budovách uvězněni. Aby unikli nesnesitelnému žáru od výbuchu, vyskakovali z oken za jistou a rychlou smrtí.

Jako odpověď na katastrofální útoky vyhlásily Spojené státy válku s terorismem a podnikly invazi do Afganistánu. Oficiálně je za útoky odpovědná teroristická skupina al-Kaida. Únosci byli různých národností a za jejich velitele se považuje egyptský Muhammad Atta.


* Informace jsem nedělala nijak zvlášť podrobné a obsahují pouze oficiální verzi Spojených států. Článek slouží spíše k připomenutí události*
Dnes jsme všichni vstali s tím, že bude normálí den plný všedích záležitostí. A se stejým pocitem vstalo i 2 779 obětí 11. září.
Každý by měl vstávat s vědomím, že nastal znovu nový den a že je za to rád. Že si váží svého života...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama