Jsem seriálový maniak, který je na těchto vícedílných sledovačkách závislý, aneb můj žebříček seriálů.

15. září 2013 v 9:29 | Noël Almi |  Různé články
Protože na tomto blogu ještě nebyl žádný můj žebříček (a že já si v nich libuji), rozhodla jsem se k napsání jak jinak než seriálového. Annie totiž řekla, že jsem seriálový maniak.
Takže směle do toho!


Na prvním místě samozřejmě nemůže být nic jiného, než má stará dobrá a srdcem milovaná ''Čtyřiadvacitká''. Seriál 24 hodin sleduji od 2. února 2013, kdy jsem ho objevila při našem skype-maratónu s Annie. V tento památný den (divím se, že není státní svátek) jsem poznala Tonyho Almeidu. Poprvé jsem spatřila i Jacka Bauera a jeho kousky. A od té doby jsem už všech osm sérií viděla několikrát. Nikdy se to zkrátka neokouká!
Zažila jsem ovšem i ty smutné okamžiky. Samozřejmě ve 13. dílu 5. série, kdy umírá Tony Almeida, ale i 24. dílu (respektive po něm) poslední, osmé série. Jakmile hodiny odpočítaly dalších uplynulých ''60'' minut, uvědomila jsem si, že už to celé znám a že i když se na to budu dívat znovu podruhé potřetí počtvrté, nikdy mě tam nic nepřekvapí a žádný zvrat mě nepřepadne údivem.
A proto jsem vděčná za nepřekonatelně úžasnou zprávu, a to že v květnu roku 2014 bude i další poslední devátá minisérie. Ano, nemůžu se pochopitelně dočkat. A tak jenom doufám, že se tam objeví i můj milovaný Tony Almeida.
A druhé místo přemýšlím komu věnovat. Mám dva kandidáty...Dejme tedy tomu, že si třetí i druhé místo jsou velmi blízké.
Konečným výsledkem je Útěk z vězení. Získá si vás snad více než celým dějem skvělými postavami. A jak já se bráním komediím a vtipům, tenhle 'humor' (abych to uvedla na pravou míru-okamžiky, které vás pobaví, ale nesmějete se jim) zkrátka miluju. Myslím tím chvíli, která je vtipná svým kontextem v příběhu a která pobaví jen toho, kdo např. seriál sleduje od začátku a chápe charakter postav.
Přestože 3. a 4. série byla trochu slabší, stejně si právoplatně zaslouží druhé místo mého žebříčku. A nejen kvůli postavě Lincolna Burrowse, kterého hrál krásný Dominic Purcell (mé znepokojující podivnosti kolem filmu Equilibrium nechám na někdy jindy), nezapomenutelného hajzla T-Baga, který se nedá nazvat jinak než frajer, protože ať dělá sebehorší kousky, jeho zásluhou má seriál i výše zmíněný humor. Mezi další osoby, které se mi zalíbily patří John Abruzzi, LJ Burrows, Sucre a vlastně plus mínus celá Foxriverská osmička i včetně Haywira. (Michael Scofield schválně nezmíněn, neboť ho nemám nijkterak v oblibě)A tedy třetí místo po právu dávám seriálu Arrow, který jsem sice objevila teprve nedávno, ale první díl byl jednoduše řečeno dokonalý. Obsahoval vše, co má pro mě správný seriál obsahovat- mučení, zbraně, akci, pěkného herce, narážku na Stmívání (dobře, to až tolik nevyžaduji, ale aspoň bod pro ně)...
Dévátého října, na mé narozeniny, vyjde i druhá série, já si ji ovšem zhlédnu až o den později. A narozdíl od předchozích dvou bych tento i možná doporučila ostatním. Není to až takový akčňák, v hlavní roli je ''Kapuce'', fantasy týpek, jak já mu říkám, s lukem a zelenou...kapucí. :)
I když mám teď trochu obavy, jelikož jsem si pročítala něco okolo druhé série a bojím se, zda pokračování nebude moc 'hrdiovské' a hlavně aby si to ponechalo svou realitu...A předposlední, čtvrté, místo patří Odloženým případům. Co dodat...
Hlavní hrdinkou je Lily Rush, která mi dřív byla velkým vzorem (pořád i docela je). Klasická kriminálka z filadefského oddělení vražd. Seriál má celkem sedm sérií, které jsem dohromady viděla asi tisíckrát. Znala jsem dokonce i podle čísla název dílu a jeho obsah. Teď už ovšem moje Cold case éra odezvučela, takže to bych se musela znovu potrénovat, ale asi už by to nebyla v mých znalostech taková sláva.


A opět jsem přemýšlela nad pátou příčkou žebříku. Zatím nemám žádný, kterých bych na tento post mohla jednoznačně uvést.
A proto jsem se rozhodla napsat pár dalších, které jsem někdy sledovala a líbily se mi.
Trochu vyzvednout bych měla Anatmii lži, která patřila k mému vůbec prvnímu seriálu, který jsem aktivně sledovala.
Dále by tu byl Touch s Kieferem Sutherlandem v hlavní roli, Awake s Jasonem Issacem, hercem Luciuse Malfoye (já ho málem nepoznala) a samozřejmě s mým docela oblíbeným mladým herce Dylanem Minettem. Pak bych mohla uvést Akta X, samozřejmě Simpsonovi,...už mě nic nenapadá, ale však se něco vyklube.

A tím bych to ukončila. Vím, že si z mého vkusu 'pokoukání' asi moc nikdo nevybere, já jsem zkrátka a dobře na akčňáky, násilí a zbraně! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Annie Potterova | E-mail | Web | 19. září 2013 v 17:39 | Reagovat

A stejně....kde by jsme byly teď kdyby nebyly OP? :)) Ale 24 to je jasná jednička ;))

2 MarryWolf | 20. září 2013 v 13:21 | Reagovat

Abych se přiznala... znám jen ten poslední, o dalších dvou jsi mi říkala a Útěk z vězení, o tom jen vím, že jsi se o něm zmiňovala na starém blogu... :D Na Arrowa se musím konečně podívat! :)

3 Slečna Postradatelná | E-mail | Web | 25. září 2013 v 15:46 | Reagovat

The Cape (Nebo Arrow jak máš uvedené) Je naprosto úžasný, nemohu se dočkat další série ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama