Projekt ''Sundej masku''

28. ledna 2014 v 12:07 | Lily |  Sundej masku
Projekt s názvem ''Sundej masku'' jsem objevila na původním zakladatelském blogu Lillen A. Blake (http://anesdiren.blog.cz/). Jako jeden z mála mě skutečně zaujal nejen svými doplňujícími otázkami, ale i jednoduchými náměty, ke kterým se dá lehce vyjádřit.


1. Jména - Tvoje jméno, jak by ses chtěl jmenovat, jaké jméno se ti líbí, jaké jméno chceš dát svým dětem…

2. Věk - kolik ti je, kolik bys chtěl, aby ti bylo, byl nějaký věk, kterého ses bál, kterého jsi nechtěl dosáhnout? Co pro tebe znamenají osmnáctiny, co patnáctiny, co pětadvacet let? Kolik let je pro tebe ideálních? V jakém věku se tví hrdinové většinou nacházejí?

3. Narozeniny - oslavoval jsi s rodinou, kamarády? Vzpomínáš si na nějakou oslavu? Na nejlepší dárek? Na něco, co ti utkvělo v paměti?


4. Znamení zvěrokruhu, horoskopy- věříš na horoskopy, sedí na tebe tvé znamení, nebo máš pocit, že jsi někde trochu jinde? Kterému znamení se asi nejvíc podobáš? Čteš si někdy horoskopy a směješ se tomu, nebo nikdy na tyhle věci neplýtváš časem?

5. Sourozenci - hádky, trable, nebo radost a porozumění? Jakou nejhorší věc ti sourozenec provedl, jaká byla ta nejlepší? Chceš ho občas zabít, chceš být jedináček? Chtěl jsi starší/mladší sourozence? Pokud jsi jedináček, jsi spokojený se životem bez dělení se s ostatními? Jak jsi třeba vnímal, že ve školce a škole se musíš o pozornost učitelky dělit s dalšími dětmi?

6. Zvířata - Chtěl jsi někdy domácího mazlíčka? Ano, ne? Bojíš se nějakých zvířat? Které zvíře je tvé nejoblíbenější, víš proč?

7. Oblíbené činnosti- proč, co děláš, když máš dobrou náladu, čím si naopak zpříjemňuješ tu špatnou, jak přežíváš zimu/léto, podzim/jaro? Je něco, co bys chtěl vyzkoušet, ale máš strach?

8. Co závislosti?Jaký máš názor na drogy, cigarety, alkohol? Ozkoušel jsi něco z toho? Co čokoláda, sport? Nebo psaní, četba, kreslení, modelování, keramika? Počítač? Říká ti někdo, že jsi na něčem závislý? Popíráš to, nebo tušíš, že mají pravdu? A co mobilní telefon? Jak často ho používáš? A v neposlední řadě facebook, tvůj názor na něj.

9. Co tě na ostatních vytáčí?Co patří na seznam, kde se nacházejí věci, které bys nedokázal odpustit? Je tam nevěra, lež, neupřímnost, přetvářka, milosrdná lež, podvod, facky, týrání, šikana, nadávky? Pomluvy…

10. Země - kde bys chtěla bydlet? Zůstat v ČR, na Slovensku, nebo odcestovat třeba do Ameriky, Asie, nebo Austrálie?

11. Slavné osobnosti- myslíš, že je někdo, z koho si můžeš brát příklad, nebo je to jen banda, co bere hříšné peníze, baví se a světu by bez nich bylo líp?

12. Politika - politické názory, nebo to naházíme z okna na smetiště? Defenestrace, nebo se dá něco změnit?

13. Ideální partner- co by měl mít? Jak by se měl chovat, jak by měl vypadat, co od něj očekáváš, co jsi ochotný/á mu nabídnout?

14. Ideální rodina- jsi spokojen/á v té své? Ano? Co se ti na ní líbí a co bys změnil/a? Ne? Proč ne, co se ti nelíbí a co bys chtěl/a v té ideální mít? Pustil/a ses někdy do úniku - to znamená, vytvořil/a sis vlastní rodinu, kam si chodíš odpočinout? Zůstal/a jsi u toho, nebo tě to přestalo bavit a skoro jsi na ni zapomněl/a.

15. Ideální dovolená- jsi typ na hory, moře, kulturu, přírodu, město, vesnici… kam bys chtěl/a jet? Kam bys jel/a strávit třeba líbánky, kam by sis jel/a odpočinout, kam by ses rád/a vrátil/a, pokud už jsi takové místo navštívil/a?

16. Barvy - která barva tě uklidňuje, která fascinuje. Které jsou tvé oblíbené, a které naopak rád nemáš? Pro dámy- v jaké barvě byste se chtěly vdávat - barva svatebních šatů, záleží ti na barvě oblečení, nebo je to jedno? A v jaké barvě máš /chtěl bys mít svůj pokoj?

17. Škola - mateřská, základní, střední, vysoká, co bylo nejlepší, kam se těšíš, co se ti nelíbilo, na co bys nejraději zapomněl, které chvíle jsi měl nejradši. Měl jsi rád přestávky, prázdniny, dny volna, výlety, nebo ne?

18. Zima - máš rád zimní sporty, nebo ne? Jsi raději zalezlý někde v teple s knihou a čajem, nebo na sjezdovce či na kluzišti? Jak si zpříjemňuješ temno, zimu, snad i nudu? A co Vánoce, máš je rád, nebo je raději zrušit? Co vzpomínky na zimu, na vánoce. A co sníh?

19. Jaro - květiny, teplo, práce na zahradě. Co na jaru se ti líbí, co ti naopak vadí? Máš nějaké zdravotní potíže - třeba jarní únava, alergie - na pyl, nebo pálení očí? A jakou vzpomínku máš na jaro? A co Velikonoce?

20. Léto - máš rád horka, parna, koupání, nebo trpíš někde v koutku, v chládku, ochlazuješ se studeným pitím a doufáš v ochlazení? Co děláš přes léto, co dovolené, výlety s rodinou a kamarády, tábory. Jaké jsou vzpomínky?

21. Podzim - máš ho rád? Ano? Proč. Ne? Proč. Trpěl jsi někdy na podzim depresemi? A co předvánoční shon? Nakupuješ dárky už v září, nebo to necháváš na poslední chvíli? A co začátek školy? Každodenní otrava, nebo se tam po dvou měsících flákání těšíš/těšil ses. Co sbírání listů a kaštanů, provozovals?

22. Měsíc- tvůj oblíbený měsíc. Proč sis ho oblíbil, co se ti na něm líbí, co ne?

23. Den - oblíbený den, den, na který nemůžeš zapomenout, den, který bys raději vymazal?

24. Les nebo město?Vzpomínky na výlet do lesa - sbíral jsi někdy lesní plody, poslouchal stromy, ptáky? Město - co jsi tam pěkného prožil? Jaké bylo nejhezčí město, jaké jsi navštívil? Je nějaké město, v kterém chceš studovat nebo žít?

25. Filmy - Jaké filmy si viděl v kině, jaké filmy nemáš rád, jaké filmy vyhledáváš, jaké se ti líbí, díváš se rád na filmy s někým nebo sám, co kino, nějaké veřejné promítání, dokumenty, komedie, akční filmy a romantické filmy? A co filmové melodie, soundtracky, a podobně?

26. Hudba- Máš nějaké oblíbené CD, kapelu. Stahuješ si hudbu jen z internetu, nebo je deska, kterou sis zaplatil, plánuješ si koupit? Záleží ti jen na melodii nebo chceš i text se zamyšlením, s nějakým poselstvím? Koho posloucháš nejradši, jaký hudební styl uznáváš, je nějaký hudebník, kapela, kterou nemusíš? A proč? Kvůli chování, nebo ti prostě nejsou sympatičtí? A co hra? Hrál jsi někdy na něco? Nebo jen "na nervy?" Pokud ano, jak dlouho ti to vydrželo? Chtěl bys zkusit nějaký jiný nástroj? A pokud ne, je nějaký nástroj, který bys rád ovládal?

27. Hudba 2- cítíš v písničkách svůj život? Upřednostňuješ smutnou nebo veselou muziku? Taneční, nebo pomalejší? Tanec - jaký k němu máš vztah? A jaká písnička tě třeba rozplakala? Co si pouštíš, když máš depresi? Máš na playlistu zpěváky, zpěvačky, jejichž tvorbu přímo miluješ, miluješ jejich hlasy a texty? Na čí koncert bys vážně chtěla jít, koho bys chtěla potkat? (Asi tak pět, max. 10 lidí.) A co ti, které jsi už potkala, třeba na koncertech, šla bys tam znova? A co instrumentální hudba a klasická?

28. Knihy- chodíš, chodil jsi do knihovny? Čteš rád a hodně? Co maturitní četba? Děsná povinnost, nebo klid? Jaký žánr upřednostňuješ? Četl jsi někdy Bibli, knihu knih? Četl jsi někdy takovou knihu, ze které sis vypisoval úryvky, citáty? Je nějaký spisovatel, kterého obdivuješ?

29. Módní výstřelky- Vampire Diaries nebo Twilight saga? Justin Bieber nebo One Direction? Miley Cyrus nebo Selena Gomez? A co Taylor Swift a další? Co tě na dnešním světě štve? Co bys napsal na zeď, aby si to všichni mohli přečíst, a společně jsme se to pokusili změnit? Co třeba Xindl X z Česka? Co Rytmus a Mike Spirit ze Slovenska? Co si říkáš, když vidíš nějakou průšvihářskou hvězdičku - Lindsey Lohan, Ivetu Bartošovu, co móda a chování mladých a dětí? Co chování starých? Co chování produktivní vrstvy, tedy dospělých?

30. Druzí lidé- dáš na jejich rady a mínění, nebo si musíš udělat všechno podle svého? Jak moc tě ovlivňuje jejich názor a mínění o tobě? Střed pozornosti - chtěl bys být, nebo radši pokoj a žádní paparazzi, novináři, pohrdání a závist? Je naopak někdo, jehož názoru si ceníš, máš podobný pohled na svět?

31. Déšť a slunce- čemu dáš přednost a proč? Sneseš déšť, nebo ho naopak nesnášíš? Proč? A co deštivé prázdniny, byla by pokažená nálada, nebo vůbec? A co slunce, do jaké míry ho máš rád, co opalování a horka, co naopak nedostatek slunce - zima a tak.

32. Tajnosti- je něco, co jsi udělal tajně a nikdo to třeba dodnes neví, cestoval jsi třeba někam na vlastní pěst? Jsi typ, co se většinou svěří, nebo si spoustu záležitostí necháváš pro sebe? A co třeba blog? Ví se o něm, nebo ne? Snesl/a bys, kdyby si ho prohlíželi tví rodiče a známí? A co jsi třeba tajila rodičům, kamarádům. A co tajil někdo jiný tobě?

33. Domácí práce, práce na zahradě- co z toho tě baví, jsi lenošný/á, nebo vydatně pomáháš, jakou práci nesnášíš, jakou naopak sneseš, co obvykle doma děláš, co musí udělat někdo jiný? Máš rád pořádek, nebo jsi milovník organizovaného chaosu?

34. Historie - co se ti líbilo na historii? Kdyby opravdu někdo dokázal sestrojit stroj času, bral/a bys návštěvu historie? Kam by ses vydal/a, s kým bys mluvil/a, jaké otázky bys měl/a? Je něco, na co jsi v historii hrdý? Je něco, za co se stydíš? Souhlasíš s tím, že i když bylo v historii něco špatně, nemělo by se na to zapomínat, nebo máš jiný názor a zazdil/a bys to? A co dějepis? Je důležitý?

35. Co budoucnost?Co by ses chtěl naučit, co bys chtěl dokázat, čím a kým bys chtěl být? Jak si představuješ svou budoucnost? Věříš na náhody, na osud, na knihu života? Na cíl a cestu? Jak bys popsal/a svůj kousek cesty? Jsi na křižovatce, v půli cesty, vidíš křižovatku, šplháš nahoru, jdeš z kopce, kolem vody( peníze), máš nebe modrý nad hlavou… ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama