Sundej masku- 1. Jména + 2. Věk + 3. Narozeniny

28. ledna 2014 v 21:13 | Lily |  Sundej masku
1. Jména - Tvoje jméno, jak by ses chtěl jmenovat, jaké jméno se ti líbí, jaké jméno chceš dát svým dětem…

Jak bych se chtěla jmenovat? Tak jak se jmenuji. Lily. Před pár měsíci jsem si totiž nechala přidat druhé jméno Lilien. Proč? Za půl roku půjdu na střední, takže si tak můžu začít oficiálně říkat. Proč? První jméno mám Natálie. Moc se mi líbí. Jenže problém lidí je, že je jim úplně jedno, jak se jim představíte nebo co máte rádi, zkrátka vám budou říkat tak, jak se jim hodí. Myslím tím různými zkomoleninami. Přímo nesnáším, když mi někdo říká Naty nebo Natko. To je tak příšerný. Natálie nebo Natalí jsou nádherná jména.
Proč jsem si vybrala jako druhé jméno právě Lilien? Za prvé, nedá se ohavně zkomolit. Za druhé se mi ohromně líbí význam. Lilie, symbol čistoty a krásy. Za třetí jsem se s ním vždy ztotožňovala. Uvažovala jsem také nad Emily, Lily však vyhrála.
Přezdívka Noël Almi vznikla ze jména Natálie, jehož význam je dítě Vánoc, narozená v den Krista. Francouzské slovo Noël znamená Vánoce. A Almi? Zkratka od příjmení Almeida, které patří mé milované seriálové postavě Tonymu z 24.
Jaká jména se mi líbí? Z holčičích samozřejmě Lily, dál také Klaudie, Mia, Emily, Sofie, Isabela, Julie nebo poměrně Sára a Aneta. Z klučičích samozřejmě Tony, také Martin, Marek, Lincoln, Alex, Max nebo Sam.
Jména pro děti bych vybírala z již zmíněných. Číslo jedna pro chlapečka je však Tony. To jméno se mi moc líbí. Chlapečka bych si ale nepojmenovala Antonín, zkrátka Tony. Nebo možná Antonio. Holčičku jsem dřív moc chtěla Lily, ale vzhledem k tomu, že se tak jmenuji teď já, volila bych jedno z již zmíněných jmen.2. Věk- kolik ti je, kolik bys chtěl, aby ti bylo, byl nějaký věk, kterého ses bál, kterého jsi nechtěl dosáhnout? Co pro tebe znamenají osmnáctiny, co patnáctiny, co pětadvacet let? Kolik let je pro tebe ideálních? V jakém věku se tví hrdinové většinou nacházejí?
Sto jedenáct dní je mi patnáct let. Co víc k tomu dodat. Jsem ráda za to, kolik mi je. Svůj život bych asi ani nechtěla vrátit, ale ani posunout vpřed. Chci žít každou chvíli.
Otázka strachu z nějakého věku mě trošičku zarazila. Jak se někdo může bát věku?
Když loni bratr slavil osmnáctiny, stal se tedy plnoletým, spousta lidí se ho ptala, jaké to je. Není to vtipná otázka? On říkal, že je stále všechno stejné. Aby ještě nebylo. Nepředpokládám totiž, že by se člověk cítil záhadně dospělejší.
A v jakém věku se většinou nachází mí hrdinové? Pokud se těmi hrdiny myslí mé povídkové postavy, tak to většinou bývají tři kategorie. Nejmladší jsou od sedmnácti do osmnácti let. To je zkrátka, když zasazuji do školního věku, nejméně oblíbená kategorie. Další je pětadvacet. Zkrátka potřebuji někoho mladého, ale už dospělého. To je asi má nejoblíbenější kategorie. A poslední je kolem čtyřiceti. Výš většinou nejdu. Úplně stejně jsou na tom věkově i mé vymyšlené postavy. Zkrátka to, co se mi odehrává v hlavě, takový ten druhý svět (nevím, jestli tak žije každý, ale já ano). Tyto postavy jsou většinou ale starší. Ti nejmladší výjimečně. Nejstarší tak do sedmačtyřiceti. Snad jsem to vysvětlila dobře.

3. Narozeniny - oslavoval jsi s rodinou, kamarády? Vzpomínáš si na nějakou oslavu? Na nejlepší dárek? Na něco, co ti utkvělo v paměti?
Své poslední a patnácté narozeniny jsem oslavovala zkrátka normálně doma. Maminka udělala nějaké dobré jídlo a dort. Nejhorší na tom všem ale byl výběr dárku. Jak já nesnáším nakupování.
Nakonec jsem si vybrala náramek. Od táty jsem dostala poukázku, takže jsem si koupila penál, šperkovnici a knížku, aspoň pokud si to pamatuji. Vím ale, že jsem poprvé začala psát příběh Aarona Tonyho Jonese, který je momentálně trochu zmražený, a ani ho nemíním zveřejňovat. Byl to den, kdy se mi zkrátka zrodil v hlavě.
Velké oslavy jsme dělali hlavně, když jsem byla mála. Nahrnulo se sem spoustu dětí, hrály jsme hry nebo soutěže a dělaly bugr. Pamatuji si na skvělou soutěž nebo aktivitu. Asi se házelo kostkou, tím si nejsem jistá, a uprostřed stolu byla čokoláda. A s kulichem, šálou a v rukavicích se ta čokoláda musela příborem jíst. Bylo to skvělé.

Možná by bylo vhod zmínit se, kdy ty narozeniny slavím. Je to v pěkný den devátého října. Datum se mi moc líbí. Ve stejný den by i slavil John Lennon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama