Jen náhoda?

14. února 2014 v 20:52 | Lily |  Deník
Jsou to vše jen náhody? Nebo mám skutečně nějaké zvláštní uvědomění či schopnost?

Poslední dobou jsem si totiž začala všímat velmi divných a především znepokojujících událostí. Jde jen o maličkosti, které jsou prakticky k ničemu, ale děje se to tak často, že to zkrátka není náhoda.
O co vlastně jde?
Často se mi to stává především u nových slovíček nebo obecně slov, které se naučím. O pár dní později na tu novinku zpravidla narazím. Ptala jsem se dokonce několika lidí, jestli to není normální. Prý se to děje jen mně.
Uvedu příklady tohoto týdne.
V pondělí se otec uvolil, že mě vezme z baletu domů. Říkal něco o "ensemblu" (v divadle), pokud se to tak skutečně jmenuje. A já přemýšlela o francouzském slovu ensemble-společně. Ve čtvrtek jsme na to stejné slovo na hodině francouzštiny narazili. Naše učitelka řekla, že je to stejně, jako se říká ten divadelní ensembl.
V úterý nebo ve středu jsem četla Jatka. Řeší se tam slovo pluribus, proto tam byla i jednou řečena věta E Pluribus Unum. Latinsky z mnoha všech. Jde o heslo Spojených států. Hned druhý den se mi čirou náhodou dostala d ruky mince amerického půldolaru. Prohlížela jsem si ji. A co nevidím? E Pluribus Unum.
Někdy minulý týden se na hlavní stránce blogu objevil článek s nějakými youtuberkami. Protože většinou tyto články čtu, stejný osud mě zavedl i na tentýž článek. Nikoho jsem sice neznala, ale na pár videí jedné z těch holek jsem se podívala. Dle mého je to bohatá holka, která se neumí zrovna dvakrát vyjadřovat a točí videa více méně o ničem. Ale já zas bloguji. Nic proti ní nemám, ať si každý dělá, co se mu zlíbí. Jen je mi nějaká nesympatická. Dnes jsem byla na Chodově. Ta holka dvakrát prošla kolem mě. Jsem si jistá, že to byla ona, protože jsem si ji zkrátka s tou z internetu hned spojila a doma jsem ji ještě pro jistotu hledala znovu.

Toť ta podivnost. Děje se mi to hrozně často. Moje maminka zase svým způsobem občas vidí budoucnost.

Nějak nevím, co si o tom mám myslet. Je to zkrátka divné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lillienne Dengel | E-mail | Web | 18. února 2014 v 12:14 | Reagovat

Nemyslím, mě se to z pravidla děje taky. Je to zvláštní, ale ne divné. Možná, že někteří lidi, ti omezení ve vnímání světa, to přehlížejí, ale děje se to. Nebo jsem hold nenormální no, ale v tom případě jsme dvě:)

2 MarryWolf | 20. února 2014 v 21:39 | Reagovat

Mě se toto nikdy nestalo. Jen hodně často mívám pocit deja-vú. Jako bych ta slova, nebo ty lidi už viděla, ale zároveň si nemohu rozpomenout, kde.
Ty jsi zkrátka úžasný a tajemný člověk, ale rozhodně ne divný. Jednoduše anděl. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama