Breathe, just breathe

28. března 2014 v 20:20 | Lily |  Deník
Problém u mých článků je, že nikdy nevím, co napsat. Pokaždé to smažu. Takže většinou nic nenapíšu. Ale já mám chuť psát.

Dnes k večeru nám z ničeho nic vypadl proud. Četla jsem si a přestala mi hrát hudba. Takže jsem si uvědomila, že je zřejmě něco špatně.
Je zvláštní a stejně tak znepokojující, jak je člověk závislý na elektřině.
Zároveň se mi to ale líbilo. Když se setmělo, zapálila jsem si po celém pokoji svíčky a zkrátka jsem jen ležela v posteli, oprášila svou MP3 a poslouchala. A když jsem se tak rozhlédla po celé té místnosti, uvědomila jsem si, co mě tak fascinuje na noční obloze. Tisíce malých světýlek uprostřed obrovské tmy. A myslím, že o to vždycky jde.
Už to sice nahodili, ale nic mi nezabrání v nesvícení dál. Je to možná až paradoxní, že mě světlo na jednu stranu tak fascinuje a na druhou jsem měla z ohně vždycky trochu strach.


Dnes jsem nad něčím přemýšlela. Celý můj život je nějak poháněn myšlenkou budoucnosti. Protože všechno, co dělám, je proto, abych něčeho dosáhla. Myslím tím, že chodím do školy, abych se jednou měla dobrou práci. Protože kdyby tam tahle myšlenka nebyla, nebyl by ani smysl cokoliv dělat. A tak jsem o tom přemýšlela.
Protože si myslím, že to tak má každý. Nějaké ty velké cíle. Dostat se na střední, pak na vysokou, mít práci a nakonec to nejlepší-mít děti. Ale co potom? Co když ty všechny cíle splním? Jako vidinu budoucnosti budu mít potom? Nemyslím to nějak pesimisticky, jen by mě to prostě zajímalo. Budu se na to muset někoho zeptat.


Jdu dýchat a tančit po hvězdách.

Lily*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dontblink | Web | 31. března 2014 v 21:15 | Reagovat

Ano. Hvězdy jsou fascinující. Zvláště pak svou dálkou, jasem a neuchopitelností. Je to jedna z mála krás, které se lidem jen tak zničit nepodaří. Jinak mimochodem zajímavý blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama