Sundej masku

Sundej masku- 4. Znamení zvěrokruhu + 5. Sourozenci + 6. Zvířata

30. ledna 2014 v 16:15 | Lily
4. Znamení zvěrokruhu, horoskopy- věříš na horoskopy, sedí na tebe tvé znamení, nebo máš pocit, že jsi někde trochu jinde? Kterému znamení se asi nejvíc podobáš? Čteš si někdy horoskopy a směješ se tomu, nebo nikdy na tyhle věci neplýtváš časem?

Na horoskopy nijak zvlášť nedávám. Ty měsíční nebo denní považuji spíš za shodu náhod a hlouposti. Mé znamení na mě v něčem sedí, ale jsou tam i ty neshody. Jsem váhy. Po přečtení jejich charakteristiky jsem tak napůl. Věta má smysl pro humor nebo násilí mě odpuzuje, asi nebude úplně to pravé ořechové. Ovšem nerozhodnost samozřejmě platí.
Jednou jsem ale narazila na článek, který popisoval lidi podle toho, kolikátého se narodili. To u mě sedělo snad na devadesát procent.

Sundej masku- 1. Jména + 2. Věk + 3. Narozeniny

28. ledna 2014 v 21:13 | Lily
1. Jména - Tvoje jméno, jak by ses chtěl jmenovat, jaké jméno se ti líbí, jaké jméno chceš dát svým dětem…

Jak bych se chtěla jmenovat? Tak jak se jmenuji. Lily. Před pár měsíci jsem si totiž nechala přidat druhé jméno Lilien. Proč? Za půl roku půjdu na střední, takže si tak můžu začít oficiálně říkat. Proč? První jméno mám Natálie. Moc se mi líbí. Jenže problém lidí je, že je jim úplně jedno, jak se jim představíte nebo co máte rádi, zkrátka vám budou říkat tak, jak se jim hodí. Myslím tím různými zkomoleninami. Přímo nesnáším, když mi někdo říká Naty nebo Natko. To je tak příšerný. Natálie nebo Natalí jsou nádherná jména.
Proč jsem si vybrala jako druhé jméno právě Lilien? Za prvé, nedá se ohavně zkomolit. Za druhé se mi ohromně líbí význam. Lilie, symbol čistoty a krásy. Za třetí jsem se s ním vždy ztotožňovala. Uvažovala jsem také nad Emily, Lily však vyhrála.
Přezdívka Noël Almi vznikla ze jména Natálie, jehož význam je dítě Vánoc, narozená v den Krista. Francouzské slovo Noël znamená Vánoce. A Almi? Zkratka od příjmení Almeida, které patří mé milované seriálové postavě Tonymu z 24.
Jaká jména se mi líbí? Z holčičích samozřejmě Lily, dál také Klaudie, Mia, Emily, Sofie, Isabela, Julie nebo poměrně Sára a Aneta. Z klučičích samozřejmě Tony, také Martin, Marek, Lincoln, Alex, Max nebo Sam.
Jména pro děti bych vybírala z již zmíněných. Číslo jedna pro chlapečka je však Tony. To jméno se mi moc líbí. Chlapečka bych si ale nepojmenovala Antonín, zkrátka Tony. Nebo možná Antonio. Holčičku jsem dřív moc chtěla Lily, ale vzhledem k tomu, že se tak jmenuji teď já, volila bych jedno z již zmíněných jmen.

Projekt ''Sundej masku''

28. ledna 2014 v 12:07 | Lily
Projekt s názvem ''Sundej masku'' jsem objevila na původním zakladatelském blogu Lillen A. Blake (http://anesdiren.blog.cz/). Jako jeden z mála mě skutečně zaujal nejen svými doplňujícími otázkami, ale i jednoduchými náměty, ke kterým se dá lehce vyjádřit.


1. Jména - Tvoje jméno, jak by ses chtěl jmenovat, jaké jméno se ti líbí, jaké jméno chceš dát svým dětem…

2. Věk - kolik ti je, kolik bys chtěl, aby ti bylo, byl nějaký věk, kterého ses bál, kterého jsi nechtěl dosáhnout? Co pro tebe znamenají osmnáctiny, co patnáctiny, co pětadvacet let? Kolik let je pro tebe ideálních? V jakém věku se tví hrdinové většinou nacházejí?

3. Narozeniny - oslavoval jsi s rodinou, kamarády? Vzpomínáš si na nějakou oslavu? Na nejlepší dárek? Na něco, co ti utkvělo v paměti?
 
 

Reklama